Inteligentne rolety zewnętrzne

logoBubendorff

Inteligentne rozwiązania w domu, do sterowania klimatyzacją i ogrzewaniem, oświetleniem, systemem alarmowym, czy audio-wizualnym, to coraz bardziej powszechne udogodnienia nowoczesnych domów, ale czy tylko udogodnienie jest powodem, dla którego coraz więcej klientów szuka inteligentnych systemów do swoich biur i domów?

Inteligentne rolety są dobrym przykładem na to, że poza wielką wygodą, kiedy to jednym kliknięciem np. na ekranie telefonu, możemy zamknąć, uchylić, bądź otworzyć wszystkie rolety w domu, dają nam przede wszystkim zwiększenie oszczędności i bezpieczeństwa.

inteligentne rolety03

Firma BUBENDORFF – europejski lider w produkcji rolet z ponad 50 letnim doświadczeniem, dostarcza elektryczne rolety pionowe, dachowe, solarne, do ogrodów zimowych czy z ruchomymi lamelami. Wszystkie napędzane są silnikiem elektrycznym, który za pomocą elektronicznego interfejsu można połączyć z każdym system inteligentnego domu. Rolety mogą być zaprogramowane wg preferencji domowników, by otwierać się o wyznaczonym czasie, a po podpięciu pod stację pogodową, czy czujnik nasłonecznienia, mogą zachowywać się odpowiednio do panujących warunków, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu.

Automatyczne i inteligentne zachowanie rolet generuje wymierne korzyści, bo przecież nie jesteśmy w stanie ciągle sami monitorować temperatury i nasłonecznienia, a inteligentne rolety niezależnie od tego czy jesteśmy w domu, czy nie, pomogą nam by latem pomieszczenia się nie nagrzewały, a w chłodne i mroźne dni ciepło nie ulatywało niepotrzebnie z domu. Podobnie z oświetleniem – rolety z ruchomymi lamelami mogą być uchylone i wpuścić odpowiednią ilość światła do wnętrza, by nie trzeba było włączać dodatkowego oświetlenia przy opuszczonych roletach.

inteligentne rolety04

Inteligentne rolety są sterowane zarówno z domu, poprzez piloty, przyciski, czy aplikacje na telefon, tablet, czy komputer, ale mogą być również obsługiwane zdalnie, kiedy jesteśmy już nawet bardzo daleko od domu – wystarczy połączenie z Internetem, byśmy mogli sprawdzić i w razie potrzeby zamknąć, uchylić bądź otworzyć rolety.

Jak widać wygoda idzie w parze z oszczędnościami, a wraz z nimi bezpieczeństwo. Wszystkie rolety BUBENDORFF posiadają blokadę antywłamaniową i mogą być zintegrowane z systemem alarmowym, by chronić dom i jego mieszkańców w niebezpiecznych sytuacjach.

 

inteligentne rolety02